W moich innych notkach poruszałem już podobne tematy, chcę więc uzupełnić moje wcześniejsze wypowiedzi. Ocena ryzyka zawodowego
Być może nie każdy o tym wie ale obowiązek okresowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy nie wynika tylko z dobrej woli i dbałości pracodawców. Szkolenia bhp są obowiązkiem na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy - Dz.U. 2005 nr 116 poz. 972 ze zmianami Teraz o czymś innym.
Być może kwestia szkoleń w zakresie bhp kojarzy się z czymś dość kłopotliwym. W końcu trzeba wysłać pracowników do ośrodka szkoleniowego żeby odbyli to szkolenie, trzeba oczywiście zapłacić za odbycie kursu. Dodatkowy kosztem jest przejazd i stracony czas pracowników. A co jeśli można by zrobić szkolenie w firmie? To jest możliwe. Podobnie wygląda kwestia sprawy, którą zaraz poruszę.
Zapewne znacie tą historię, że stolarz jest bez palców? Być może tak było drzewiej(a co!), zwłaszcza za czasów komunizmu - głównie przez bardzo kiepskie maszyny czy też sprzęt własnej konstrukcji. Z innej strony patrząc.
Czy warto zajmować się wszystkimi sprawami w swojej firmie? Jasne, że można trochę oszczędzić prowadząc samemu rachunkowość i zajmując się kwestiami BHP. Jednak należy pamiętać, że twój czas też ma wartość - można go przecież przeznaczyć na pracę w firmie. Natomiast teraz chcę poruszyć nieco inny temat.
Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost znakomity. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach. Oprócz tego chciałbym napisać także o:
I w sumie to tyle jeśli chodzi o Ocena ryzyka zawodowego, podam jeszcze źródła i odnośniki.Jeśli mowa o Ocena ryzyka zawodowego to wspomnę też o innych źródłach. W temacie Ocena ryzyka zawodowego warto poczytać również pozostałe informacje. Ocena ryzyka zawodowego - to całkiem niezłe Polecam również Ocena ryzyka zawodowego
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz