Szukaj inspiracji w klasycznych stylach
Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosenek i skalniak. Gdy marzy nam się posiadanie naprawdę intrygującej przestrzeni, dobrze byłoby włożyć w planowanie ogrodu więcej wysiłku.
Możliwości jest sporo. Można się inspirować ogrodami japońskimi, albo urządzonymi w stylu angielskim. Nie nastawiajmy się jednak na szybki efekt. Trzeba pamiętać o tym, że tworzymy żywą kompozycję, która będzie się rozrastać i zmieniać. Dobrze byłoby mieć wizję skończonej całości, by wiedzieć do czego dążyć wprowadzając zmiany.
Baw się stylami, ale bez przesady
Nie każdy ma w sobie zdolności do aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświęcić sporo czasu by ogarnąć wszystkie trendy i style, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie określone.
Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będzie poświęcić sporo czasu i uwagi aranżacji otaczającej nas przestrzeni. Zanim zadecydujemy, dobrze jest ustawić sobie priorytet ? zależy nam głównie na aspekcie praktycznym, czy estetycznym? Nie zawsze da się pogodzić jedno z drugim.
Różne style ogrodowe
Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz